chevron_rightПрограма для агронавігації NavJet PILOT
Програма для агронавігації NavJet PILOT
Налаштування агронавігатора NavJet
1. Запуск програми
Після запуску і стартового екрану ми бачимо мапу і посередині піктограма, що крутиться. Вона показує, що мапа завантажується і на це потрібен певний час. Коли цей значок зникає - програма готова до роботи.
Інколи буває, що мапа не встигає завантажитися і після того, як зникла піктограма - курсор все одно не з'явився. Таке інколи буває якщо програму запустили відразу після запуску планшету. Для того, щоб мапа була готова до роботи і курсор трактора з'явився на мапі потрібно натиснути:
“Шестерня” знизу зліва
“Нова обробка”
У правому верхньому куті можна побачити, чи є зв”язок з антеною по Bluetooth та скільки супутників на даний момент бачить антена:
2. Виставляємо ширину штанги
Під час першого запуску програми та підготовки її до роботи, потрібно виставити ширину штанги, що відповідає ширині Вашого обприскувача. Це робиться один раз і якщо обприскувач не змінюється, то й змінювати налаштування ширини штанги у програмі в подальшому немає потреби.
Для зміни ширини натискаємо “Шестерню” та вибираємо пункт “Налаштування техніки”:
В полі “Ширина штанги” змінюємо цифри на свою ширину з кроком в 10 см.
Програма автоматично запам'ятовує висталені цифри і після виходу з налаштувань вони будуть збережені.
3. Будуємо паралельні прямі чи криві
Після виставлення ширини штанги програма готова до роботи. Виїжджаємо в поле, стаємо на початок першого гону та вибираємо зправа посередині кнопку “А-В”:
Після цього вибираємо режим “Паралельні криві” чи “Паралельні прямі”.
В чому їх різниця?
“Паралельні криві” - повністю повторюють шлях, який проїде трактор від моменту натискання кнопки “А” (на початку гону) до моменту натискання кнопки “В” (в кінці гону). Програма будує паралельні лінії в точності ідентичні цій першій лінії, яку проїхав трактор. Ці лінії будуються як зліва, так і зправа від першої лінії. Відстань цих ліній від першої лінії дорівнює ширині штанги (яку ми попередньо виставили). Це режим варто використовувати там, де поле досить нерівної форми і гони не рівні. Але цей режим більш складний і без досвіду водія відхилення можуть бути більшими.
“Паралельні прямі” - більш простий режим. Програма будує паралельні прямі лінії від моменту натискання кнопки “А” (на початку гону) до моменту натискання кнопки “В” (в будь якій точці гону). При чому можна проїхати лише 5-10 метрів і вже будувати прямі, щоб навіть перший гін їхати по вже побудованій прямій лінії. Але це варто робити виключно у випадках дійсно прямого першого гону!
ВАЖЛИВО!!! Не забуваємо відразу після увімкнення обприскувача натискати кнопку на мапі справа знизу у вигляді обприскувача. Коли вона горить синім - тоді шлях трактора буде замальовано з шириною штанги, тобто фактично на мапі малюється вже обприскана площа.
Якщо поле має складну форму, клини, значні перешкоди чи малу площу - ми рекомендуємо їхати виключно по замальовці на екрані, без побудови паралельних ліній. Замальовка показує де вже обприскано, а де ще ні. Таким чином кожен наступний гін потрібно обробляти так, щоб замальовка впритул торкалася замальовки попереднього гону.
Якщо трактор рухається по вже побудованим лініям, то зверху екрану відображається значення відхилення напрямку трактора від потрібної лінії в сантиметрах та показується стрілками в який бік потрібно направити трактор, щоб зменшити це відхилення.
Під час руху зліва на панелі можна слідкувати за цифрами:
“Швидкість” - миттєва швидкість руху трактора “Оброблено” - площа, яку замальовано на мапі (тобто фактично оброблена площа поля, коли ввімкнено кнопку справа знизу у вигляді обприскувача і програма замальовує шлях трактора із шириною штанги) “Шлях загальн.” - шлях, який проїхав трактор з моменту запуску програми “Одометр” - шлях, який проїхав трактор з моменту запуску програми, але з можливістю його обнулення в будь який момент шляхом натискання на цьому значенні один раз “Площа поля” - значення виміряної площі поля в режимі виміру площі.
4. Їдемо заправляти рідину - зберігаємо оброблену площу
Якщо під час обприскування виникла потреба заправити рідину і продовжити обприскування з певної точки - потрібно зберегти оброблену площу.
Для цього потрібно: - зупиняємо трактор - очищаємо паралельні лінії - натискаємо червоний “Хрестик” справа по центру - натискаємо кнопку “S” справа
вибираємо пункт “Зберегти оброблену площу”
- вводимо назву цього збереження та натискаємо кнопку “Зберегти”
Після цього можна вимикати додаток, чи згортати його.
Після дозаправки нам потрібно повернутися на поле, запустити програму, вибрати: - зліва знизу значок “Шестерня” - “Нова обробка”
- натискаємо кнопку “S” справа - натискаємо кнопку “Завантажити оброблену площу” - вибираємо той запис, що відповідає нашому останньому збереженню - доїзджаємо в точку, де ми закінчили обприскування та продовжуємо роботу (не забуваємо натиснути кнопку у вигляді обприскувача кожен раз, коли вмикаємо сам обприскувач).
Якщо є потреба продовжити роботу по паралельним лініям - знову їх будуємо (або з місця закінчення роботи, якщо це паралельні прямі, або вже з наступного гону, якщо це паралельні криві).
5. Корисні функції
“Нова обробка” - очищає все на мапі, встановлює курсор трактора по центру мапи, повертає масштаб мапи у початкове значення.
“По центру” - встановлює курсор трактора по центру мапи, повертає масштаб мапи у початкове значення.
“Нічний режим” - встановлює фон мапи у чорний колір, для більш зручного користування в темну пору доби.
“Сітка на мапі” - прибирає або повертає розмітку мапи у вигляді сітки.
Зверху в лівій частині екрану відображається значок стану зарядки аккумулятора планшета. Слідкуйте за його станом та вчасно підключайте живлення планшету, щоб не втратити роботу під час обприскування.
Переміщувати курсор на екрані: натискаємо одним пальцем на екран та не відпускаючи палець рухаємо його.
Переведення курсору в режим 3D: натискаємо на екран двома пальцями одночасно (один поруч з іншим) і повільно рухаємо ДОГОРИ. Режим повільно переходить в 3D (об’ємний режим). Для повернення в режим 2D (плоске відображення) - натискаємо на екран двома пальцями одночасно (один поруч з іншим) і повільно рухаємо ДОНИЗУ.
6. Вимір площі поля
Для виміру площі поля стаємо на початок периметру (точка Старт).
Стоячи на початковій точці натискаємо справа по центру кнопку “S” та вибираємо пункт “Виміряти площу”:
Починаємо рух по периметру. Під час руху точку Старт і точку, в якій в даний момент знаходиться трактор програма автоматично з’єднує прямою лінією (щоб периметр був закритий в кожен момент часу). Зліва в панелі цифр знизу в полі “Площа поля” можна бачити виміряну площу поля в кожен момент часу.
Тобто можна закінчити вимір в будь якій точці і відразу побачити площу поля (але з урахуванням, що якщо ми периметр не доїхали до кінця, то програма автоматично закриває периметр шляхом з’єднання точки Старт та точки Фініш прямою лінією).
Шлях, який трактор проїхав по периметру площі можна також зберегти (за тим самим принципом, як раніше зберігали оброблену площу) та при потребі завантажувати.
Якщо у Вас виникли будь які запитання чи Вам потрібна допомога - звертайтеся до наших менеджерів за завжди актуальними телефонами.
Ми допомагаємо ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ!!!
Повну інструкцію по роботі з програмою NavJet PILOT можна скачати тут: NavJet-PILOT.pdf
Як налаштувати та працювати з програмою NavJet PILOT