chevron_right Блог
chevron_rightАгронавігатор для оприскування полів

Агронавігатор для оприскування полів

Обприскування поля - один з найважливіших технологічних процесів у сільському господарстві. Врожайність будь якої культури мінімум на 30-40% залежить від збалансованого живлення та захисту від хвороб та шкідників. Про те, чим обробляти вже написано та сказано багато слів, але сьогодні ми торкнемося питання “як” обробляти. Адже виявляється, що саме “як обробляти” також значно впливає на результат, а також на сам процес та витрати на цей процес.




Обприскування по маякам чи сигнальникам - у минулому


Як виглядав процес обприскування полів ще 15-20 років назад? Фермер виїздив на поле і розумів, що побачити колію, за якою їхати йому вже не вийде, а вгадати точно траєкторію руху просто нереально. Тому приходилося кожного разу встановлювати на краю поля маяки по ширині обприскувача, на які водій орієнтувався під час руху. Інколи, в якості маяків виступали помічники, які переміщуються після кожного пройденого гону і сигналізують межі руху. Уявіть наскільки це трудоємний та довгий процес. А ще й наскільки цей процес неточний. Пів кроку в сторону - є велика похибка. Рух на маяк - це також похибка дій водія, а отже величезні зони перекриття чи пропусків. На гоні довжиною в 1000 метрів похибка в 1 метр в сторону - це вже 0,1 гектар. А якщо таких гонів 10 - отримаємо просту математику - ми просто не обробили (або двічі обробили) цілий гектар поля. Уявіть які це витрати. Ми або недоживили рослини, або просто спалили їх.


Так-так, раніше все компенсувалось тим, що всі так працюють, всі втрачають і нічого з цим не поробиш. Але в наш час, час сучасних технологій, такі втрати просто роблять неконкурентним конкретне фермерське господарство, собівартість вихідного врожаю якого виходить значно вище, ніж у конкурентів. А ціну на той самий врожай диктує весь ринок.


Агронавігатори для обприскування сьогодні доступні кожному


Але в наш час вже складно знайти тих, хто працює за технологією “по маяках”. Все ж таки технології агронавігації стали максимально доступними і навіть найменший фермер із земельним банком в 30 гектар без проблем може користуватися недорогими вітчизняними системами паралельного водіння, економлячи при цьому засоби захисту рослин, добрива, пальне, свій час. А головне - підвищуючи ефективність,та зменшуючи собівартість кінцевого врожаю.


Малий фермер, середнє чи велике фермерське господарство - всі сьогодні користуються системами точного землеробства.  І саме агронавігатори являються фактично першим етапом на цьому шляху. Адже сучасні системи паралельного водіння максимально прості у встановленні та користуванні. При цьому приносять колосальну користь та підвищують прибуток господарства.



Яка ціна агронавігатора на сьогодні?


Звісно, ціни на сучасні агронавігатори можуть відрізнятися реально в десятки разів. Починаючи з дорогих американських систем паралельного водіння, і закінчуючи недорогими курсовказівниками від українських майстрів. Під кожен розмір фермерського господарства та його технологічність ринок пропонує свій сегмент агро навігаторів. Але умовно, навіть найменший фермер без проблем може дозволити собі систему паралельного водіння, яка коштує дешевше, ніж тона соняшника восени. При цьому цей агронавігатор окупиться вже в перший сезон, а далі буде лише приности додатковий прибуток. І це не кажучи про зручність, економію часу та спрощення процедури обприскування.


Який агронавігатор найкращий для обприскування полів?


Сам процес обприскування не вимагає точності визначення координат точно до сантиметрів. Точність в 10-30 см цілком достатня для ефективного паралельного водіння під час процесу обприскування. Тому немає сенсу дивитися на дорогі іноземні курсовказівники. Можна сміливо розглядати вітчизняні агронавігатори, які мають доволі доступну ціну та цілком достатню точність водіння.


Ми, в інтернет магазині AgroNavigator.com.ua віримо, що агронавігація - це перш за все про економію. Економію засобів захисту рослин, економію пального, часу, а отже підвищення ефективності всього господарства.

Тестування українських агронавігаторів


© AgroNavigator, 2017
м. Полтава, вул. Ветеринарна, 22
(Пн-Сб, 10.00-18.00)
098 985-75-74
Умови повернення